Kontaktujte nás: 724 119 332, 383 491 093 | penzionvrbno@email.cz

Penzion Vrbno

krásné místo pro vaši dovolenou....

KAM NA VÝLET

Pokud vám nebudou dostačovat aktivity dostupné v nejbližším okolí penzionu, nabízíme vám nespočet zajímavých výletů po okolí - ať již pěšky, na kole nebo autem. Přímo v penzionu si můžete zakoupit turistického průvodce po okolí, který obsahuje jak podrobné mapové podklady okolí, tak i popis všech zajímavých míst i s jejich historií.

Pěšky nebo na kole

V těsném sousedství penzionu se nachází nespočet polních cest a zpevněných komunikací bez automobilového provozu. Většina těchto cest vede krásnou jihočeskou přírodou mezi lesy, loukami a rybníky. Délku tras je možné přizpůsobit fyzické kondici a věku účastníků. Jednu z krátkých tras, kterou můžete pojmout třeba jako procházku před večeří, vám nabízíme - má délku pouhých 4,5 km a vede nádhernou přírodou - celá trasavede po polních cestách (fialová) - je velmi vhodná i pro malé děti. Z penzionu zabočíte hned doleva kolem kapličky na polní cestu a dále podle mapky:


Cestou budete míjet několik rybníků - napřed Malou Kuš:

poté rybník Velká Kuš, který obejdete nádherným stromořadím po hrázi rybníka

kolem malebného rybníka Malá Lípa

k rybníku Velká Lípa

a poté se již většinou otevřenou krajinou vrátíte zpět k penzionu. Podobných výletů můžete v okolí podniknout bezpočet a můžete se spolehnout, že vždy cesty povedou krásnou krajinou.

Kam dál

Kadovský viklan

Po silnici z Vrbna dorazíte po 2 kilometrech do obce Kadov (ale můžete zvolit delší trasu - viz mapka výše - po fialové a dále po modré), kde se nachází jeden z největších viklanů u nás. Třicetitunový kámen se "kolébá" na malé plošce - snad právě proto jej různí nenechavci několikrát poškodili, vždy byl však po nějaké době usazen zpět na své místo - naposled v roce 2003 ing. Pavlem Pavlem, který předtím rozpohyboval sochy i na Velikonočním ostrovu:

Cestou se můžete nechat inspirovat i naučnou stezkou:

Koně

U vesnice Kadov si po předchozí domluvě můžete dopřát i jízdu na koni (607 790 330, ponies@seznam.cz) - jezdecký areál ZOFI vám jistě vyjde vstříc:

Jezdecký areál Kadov

Zámek v Blatné

Hezký výlet si můžete udělat i do 6 kilometrů vzdálené Blatné, která je mimo chovu ryb (můžete si čerstvé zakoupit přímo v prodejně firmy Blatenská ryba a ugrilovat u penzionu) a dnes již zmizelých růží proslavena i vodním zámkem - budou i vám žrát daňci v parku z ruky?

V okolních lesích můžete v létě i něco najít - když budete mít jen trochu štěstí

Další tipy na výlety najdete v "Oblíbených odkazech" dole na každé stránce. Přejeme příjemný pobyt plný zážitků!

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!